Menu
annapedagog@op.pl +48 606 224 586 @AjurwedawGlucholazach
Gabinet Rozwoju Holistycznego
CUDEM - Ajurweda i psychoterapia
Ciało Umysł Dusza Emocje Miłość
Ajurweda Nysa i Głuchołazy

Masaże i zabiegi

Dotyk może uspokajać i leczyć. Jedną z technik dotyku, leczenia i uzdrawiania znaną już od starożytności jest sztuka masażu. Każdy masaż jest dobrodziejstwem, które wprowadza nas w stan dobrostanu.   Odpowiednio dobrany  do Twoich potrzeb – przyniesie Ci natychmiastową ulgę.

Masaż abhyanga – masaż całego ciała.  Masaż ten odżywia ciało, łagodzi ból, usuwa toksyny z organizmu, odmładza ciało, sprawia, że po zabiegu jesteśmy zadowoleni, pewni siebie. Redukuje napięcie w ciele. Nawilża stawy, wzmacnia ciało i odporność.
Czas trwania ok. 120 min

Masaż shiro-abhyanga   - masaż głowy. Głowa jak korzenie – potrzebuje oleju. Jest dobry dla każdego rodzaju doshy. Masaż ten odżywia  i koi mózg, układ nerwowy, organy zmysłów. Poprawia pamięć i koncentrację, redukuje stres i napięcie stawów czaszkowo – twarzowych, a tym samym zmniejsza ryzyko „krzywienia się” zębów i konieczności zakładania aparatu ortodontycznego. Wzmacnia włosy, wspomaga ich wzrost, pomaga przy ich wypadaniu i łupieżu. 
Czas trwania: 30 minut

Masaż mukha-abhyanga – masaż redukujący napięcie twarzy, oczu, uszu, nosa, czym podobnie jak shiro-abhyanga  zmniejsza napiecie stawów twarzowo – czaszkowych. Skóra nabiera po nim blasku. Ma działanie przeciwzmarszczkowe. Poprawia krążenie krwi, usuwa toksyny, zmniejsza przebarwienia. Daje uczucie zadowolenia.
Czas trwania: 30 minut

Masaż shirodhara  -  wykonywany na  twarzy i głowie. Eliminuje stresy oraz oddala wszelkie negatywne emocje. Skierowanie podczas zabiegu strumienia oleju na punkt marma pomiędzy brwiami sprawia, że pacjenci ciepiący na bóle głowy i stres odczuwają ulgę natychmiastowo. Shirodhara to relaks oraz uspokojenie emocji połączone z leczniczymi właściwościami oddziałującymi na ciało.
Czas trwania: 70 / 140 minut

Masaż udvartana – masaż z proszkiem ziołowym.  Masaż przede wszystkim dla konstytucji Kapha, silnie detoksykujący. Ma on natychmiastowe widoczne również na skórze, efekty. Skóra jest gładka i jedwabista a toksyny w ciele mocno poruszone.
Czas trwania: 120 minut

Masaż stemplami ziołowymi  Pinda Sveda - redukuję tkankę tłuszczową, oczyszcza z toksyn, poprawia stan i napięcie skóry. Ciepło, które mają w sobie stemple ma przede wszystkim działanie rozluźniające dla mięśni.
Czas trwania: 90 minut

Masaż gorącymi kamieniami ratnaabhyanga - Ma działanie witalizujące, doskonale likwiduje napięcia i bóle mięśni. Do zabiegu wykorzytsuje się jaspis, karneol, awenturyn, tygrysie oko, kryształ górski, ametyst, lapis lazuli i kryształ górski.
Czas trwania – 90 minut

Masaż pleców upanhasveda -   Skupia się głównie na karku,  barkach i prowadzi do ich rozluźnienia, eliminuje  ból pleców w dolnej części odcinka lędźwiowego spowodowany siedzącym trybem pracy, przywraca elastyczność ramion spowodowaną długotrwałym stresem. Dobry dla kobiet w ciąży pomiędzy 4 a 8 miesiącem jej trwania.
Czas trwania: 45 minut

Według ajurwedy człowiek może przeżyć w zdrowiu i pełnej jasności umysłu 100 lat. Zabiegi wykonywane w CUDEM należą do tych metod, które pomogą zachować zdrowie człowiekowi zdrowemu i wyleczyć chorego.

Karna purna to zabieg olejowy dla uszu. Połączony jest z masażem głowy, twarzy oraz ucha, do którego aplikowany jest następnie ciepły olej. Skierowany jest głównie do osób cierpiących na dolegliwości narządu słuchu, bóle i zawroty  głowy, depresję,  bóle szczęki. Usuwa napięcie szczęki prowadzące często do konieczności korygowania zgryzu poprzez zakładanie aparatu ortodontycznego. Niweluje dzwonienie, szum w uszach, odżywia kanały słuchowe, poprawia jakość słuchu. Czyści wydzieliny z uszu. Wspomaga leczenie bezsenności. Ma  zbawienny wpływ na poprawę koncentracji, procesów poznawczych i pamięciowych.

Netra vasti –  zabieg leczniczy dla oczu z użyciem ghee (maśła klarowanego).  Tak jak wszystkie zbiegi wykonywane w obszarze głowy,taki ten pozytywne oddziaływuje na umysł. Przynosi ulgę kierowcom, osobom pracującym długo przed ekranem komputera. Wskazany przy suchości oka, zaczerwienieniu, niewyraźnym lub w inny sposób zaburzonym widzeniu, historii przewlekłego zapalenia spojówek (nie ostrej infekcji), jaskrze, swędzących lub łzawiących oczach, cieniach wokół oczu, zmęczeniu / napięciu oczu, słabej  koncentracji, zapaleniu oczu lub wokół oczu, przekrwionych oczach, bólach głowy, drżeniu oka.

Nasya -  zabieg olejowy dla nosa składający się z kilku etapów takich jak masaż głowy i twarzy, podanie oleju do nosa, inhalacji, palenie ajurwedyjskiego cygara. W ajurwedzie mówi się, że nos to brama do mózgu dlatego też nasya szczególnie wskazany jest przy depresji, u osób emocjonalnych. Należy stosować go przy konieczności oczyszczenia nosa, astmie, kaszlu, przeziębieniu, skrzywieniu przegrody nosa, zatokach, alergiach - zwłaszcza sezonowych, katarze siennym, migrenie.   Usuwa toksyny z mózgu, odżywia go. Zapobiega tzw. „luźnym zębom”, chrypce, sztywności karku i obszaru głowy.

Kati vasti – to bardzo skuteczny sposób leczenia bólu kręgosłupa i pleców, w tym rwy kulszowej, wypadania krążka międzykręgowego, bólów krzyżowych, przepukliny dysku, spondylozy (zwyrodnień kręgosłupa), kręgozmyku. Kati vasti niweluje sztywność mięśni, pomagając w ten sposób zachować prawidłową krzywiznę kręgosłupa. Wykonywany jest z użyciem ringu, położonego na bolącym miejscu, do którego wlewa się ciepły olej.

Refleksologia stóp i twarzy - połączenie akupresury i ajurwedy. Stopy i dłonie, na których wykonywany jest zabieg,  są odzwierciedleniem wewnętrznych organów ciała. Pobudzanie odpowiednich punktów  na stopie powoduje zmianę w funkcjonowaniu stosownej części ciała. Przepływ energii wywoływany w czasie zabiegu powoduje rozkład  i wydalenie toksyn zalegających w organizmie, a przez to prowadzi do zmniejszenia stresu, napięcia oraz przyspieszenia naturalnych procesów leczniczych w ciele.
Czas trwania: 45 minut

Kontakt z nami
CUDEM

Gabinet Rozwoju Holistycznego CUDEM prowadzi działalność na terenie Głuchołaz, Nysy, Prudnika i okolicznych miejscowości. Zajmuję się m.in.: Ajurweda NysaAjurweda Głuchołazy, Ajurweda Prudnik. Prowadzę terapię młodzieży i osób dorosłych, posiadam wykształcenie i doświadczenie w psychoterapii psychodynamicznej. Serdecznie zapraszam do korzystania z oferty CUDEM.

Jesteśmy partnerem: